Informace o nás

Jmenuji se Hana Závorková, jsem narozená v lednu roku 1992 a mám fenu chodského psa Uriu Vigilo, je mojím prvním psem, ale rodinný pes je to třetí. První dva byli voříškové. Když psu dáte Své srdce, tak on Vám dá to své, to je přísloví o přátelství s nejlepším přítelem člověka a mohu říci, že je to pravda. Když jí projevím radost z toho, že mi nosí míček, jako aport, tak ona má radost z toho, že já mám radost, že to dělá správně a já mám radost, že ona má radost a tak to jde pořád dokola a dokola. Je částečně i součástí mě, protože si nedokážu představit, že bych jí neměla. Patří do rodiny a je jejím rovnocenným členem. Je obdivuhodné, jak tak malý tvor může mít tak velké, obrovské srdce, které miluje všechny členy rodiny. A návštěva která přijde je návštěvou i její. Celý den tráví s někým z rodiny a v noci spí u mě v pokoji :) Je to takové moje větší mimčo. A když někoho z rodiny nevidí třeba jen pět minut, tak ho stejně vítá, jako kdyby ho neviděla celý měsíc :) a tak je schopná vítat členy naší rodiny několikrát deně :) 

Mou další fenkou je její dcera Aria pod Chlumem, se kterou též blbneme na poli sportovním, a to hlavně na tom, na kterém nás to baví. Díky mé škole cvičák nestíhám, a když mám už čas, tak raději vyjedu do přírody společně s chlupatisky ;). 

Mám sice chovku, ale holky jsou pro mě hlavně parťáci, kamradádi, děti, =D a vše ostatní co může pes poskytnout člověku, a že je toho dosti. Ale hlavně jsou moje, a ať jsou špičkové, nebo průměrné, jsou moje,a to je na tom všem nejdůležitější. Není důležité hnát se někam za tituly, zkouškami,..... ale to že je Vám spolu moc skvěle. Osobně se mi nelíbí přístupy, že fena má každý rok vrh štěňat. Já mám holky jako společníky, a ne na to, i když jsou chovné, měly každý rok štěňata. Dle mě bohatě feně stačí za život jeden až tři vrhy. A samozřejmě nemusí mít ani jeden a život jde dále. Je to jen na Vás/Nás všech odkud si vybereme a odvezeme štěně. Ale prosím nejdříve se zamyslete, a snažte se si říci, že pokud nemáte na to si štěně pořídit za cenu jež je daná a to štěně je s průkazem původu, nehledejte bez PP, tím jen podporujete množírny a další podobné jim, kde fena nemá bůbec žádný život :( 2x ročně se hárá a 2x ročně má štěňata, tomu já osobně něříkám šťastný a pohodový život. Pokud příjdete s tím, že se Vám zdá cena štěňat moc vysoká, zamyslete se nad tím, co si asi myslí chovatel. Dle mě, když nědko přijde s tím, že chce štěně za nízkou cenu, začnu rozmýšlet co je to za člověka. Pokud chce šetřit na ceně štěněte, pak tedy bude štěřit i dále na jeho potravě,...... kde nic nedostane v takové kvalitě jako má dostat. Protože když jednou člověk chce na štěněti, psovi šetřit bude nejspíše chtít šetřit dál :( . Počáteční cena štěněte je sice pro některé z nás vysoká, ale když vezmete v úvahu co pes stojí za svůj celý život , když mu dáte vše co potřebuje, řeknete si, že je to ve skutečnosti směšná cena.

Naši uživatelé

Přátelé, majitelé, příznivci chodských psů. Všichni co mají rádi a líbí se jim toto plemeno. Samozřejmě i pro Ty kteří se chtějí s tímto plemenem seznámit. A v neposlední řadě lidé, kteří mají rádi psy.